Prapa te të gjitha raportet

Разно1

Raportuar në kategorinë Të ndryshme nga anonim në 17:24, e premte 28 shkurt 2020

Dërguar tek Komuna e Karposh para 2 minuta

На никола русинкски бр8 долниот дел на олукот од влез 2 (на ќошот од зградата гледа накај тинекс) виси и секој момент може да падне. директно под олукот има патека за пешаци, а на 1 метар паркинг.

RSS feed per te rejat rreth ketij problemi Prano email kur ka perditesime te ketij problemi

Përditësime

  • Почитувани, известете ја заедницата на станари, односно претседателот на заедницата на станари, и искординирајте ги можностите вие, станарите да го одстраните со висока скала или пак од прозорот во близина на олукот, да се извади тој дел кадешто е напукнат. оставете го на страна и комуналните работници ќе го соберат. ова ви го кажуваме со цел побргу да се реагира, за да нема поголема штета, затоа што во моментов комуналните работници се доста ангажирани околу одстранување на штетите од неодамнешното невреме, и преземање на обврски кои треба да ги извршат службите на јп паркови и зеленило.

    Се надеваме на вашето разбирање.

    Со почит, општина карпош

    Posted by Karposh at 09:33, e mërkurë 4 mars 2020

Komento apo Përditëso

Ju lutem keni parasysh që përditësimet nuk dërgohen në komuna Informatat tuaja do të përdoren në përputhje me politikën tonë të privatsisë

Ju mund te paraqitni përditësimin…

A e keni fjalëkalimin?

Po, unë kam fjalëkalim

Keni harruar fjalëkalimin tuaj? Konfirmo me e-mail, duke siguruar një fjalëkalim të ri në atë pikë. Kur ju konfirmoni, fjalëkalimi do të rifreskohet.

Jo Me lejoni te konfirmoj perditesimin me email

Dhënia e emrit dhe fjalëkalimit janë opsionale, por ato lehtësojnë menaxhimin e raportimeve.