Prapa te të gjitha raportet

Разно1

Raportuar ne kategorinë Të ndryshme nga Сашо Варсамовски ne 09:28, e premte 2 prill 2021

Dërguar tek Komuna e Karposh para 1 minutë

Почитувани сектори при општина карпош со право пријавувам узурпирање на дел од пристапна улица на ул,козле 2 поточно позади амбулантата лицето микиќ петар кој е сопственик на кп5577 ко карпош бесправно и без ничија согласност го узурпира делот од пристапната улица и го попречува движењето на возилата на останатите корисници со тоа што во попладневни часови е паркирано возило камион кој со неговата широчина прави бариера за движење на останатите корисници на споменатата улица која има број на парцела 5573 ко карпош и се води како некатегоризиран пат за општа употреба а за истиот дел бесправно е поставена метална рампа и табла со наредба за забрането паркирање сметам дека и покрај усмените препораки дека тоа што е направено е бесправно ,бараме да се направи увид на состојба и да се реагира согласно правни протоколи во прилог ви праќам и неколку фотографии како доказници дека станува збор за проблем од општ карактер и бараме од вас проблемот да биде решен во најскоро време со почит сашо варсамовски конт.тел 00389 78 444 270

RSS feed per te rejat rreth ketij problemi Prano email kur ka perditesime te ketij problemi

Komento apo Përditëso

Ju lutem keni parasysh që përditësimet nuk dërgohen në komuna Informatat tuaja do të përdoren në përputhje me politikën tonë të privatsisë

Ju mund te paraqitni përditësimin…

A e keni fjalëkalimin?

Po, unë kam fjalëkalim

Keni harruar fjalëkalimin tuaj? Konfirmo me e-mail, duke siguruar një fjalëkalim të ri në atë pikë. Kur ju konfirmoni, fjalëkalimi do të rifreskohet.

Jo Me lejoni te konfirmoj perditesimin me email

Dhënia e emrit dhe fjalëkalimit janë opsionale, por ato lehtësojnë menaxhimin e raportimeve.